Mikve

Eleve tudtuk, hogy döbbenetes előadás lesz, de élőben a hatás egészen elementáris.
Igazi női dráma, a bigott vallás által megnyomorított életek végtelen sora.
Adva van a rituális fürdő, a mikve, ahová megtisztulni , megmerítkezni járnak a hölgyek, hogy aztán uruk és parancsolójuk utódlás parancsát kielégítsék, s minél több a gyerek, annál sikeresebb a frigy.
Látszatra minden rendben, működik a gépezet, futószalagon érkeznek a nők  és hajtják végre kötelességüket.
Aztán a felszín alatt felsejlik, hogy itt a feleség csak eszköz, kemény pofonokkal terrorizált, megalázott, kizsigerelt tárgy.
Börcsök Enikő a főnéni, olajozottan szolgálja a nem lát, nem hall, nem beszél konfliktuskerülését, egészen addig, míg belép a színre az Eszenyi Enikő formálta lázadás.
Ő tényleg odafigyel, érez és segít.
Lassan kibuknak a titkok ( kivétel nélkül mindenkinek van) , és kezdetét veszi egy másfajta megtisztulás: a felismerés, az igazsággal való kíméletlen szembesülés, majd szembenézés.
Az erőszakkal kötettett házasság tragédiája, a mindenáron megfelelési kényszer borzalma, a bármi áron gyereket produkálni súlya, a gyereket csak titokban támogatni terheltsége és az egész mindannyiukat érintő iszonyat.
Zseniális alakítások egytől-egyig, Igó Éva, Hegyi Barbara, Pelsőczy Réka, Tornyi Ildikó, Réti Adrienn, Stefanovics Angéla.
Hadar Galron tabu és dogmadöntő darabja a Pesti Színház kimagasló előadása.
A végtelen súlyok közt is megcsillanó humor további mélységet nyit ebben a darabban. Gondolásra késztető, igazán tartalmas, maradandó este volt.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Banánszoknyát izibe

Ironikus horoszkóp